В Единбурзі проходить марш за незалежність Шотландії


У шотландській столиці Единбург десятки тисяч людей вийшли на марш за незалежність. Відповідні гасла значилися на плакатах та транспарантах.

Про це повідомляє 24 канал з посиланням на BBC.

Організатори маршу під назвою All Under One Banner (Всі під одним прапором) очікують більше ста тисяч учасників.

Перша міністерка шотландського уряду Нікола Стерджен написала в Твіттері, що подумки вона буде на марші, але не особисто.

«Не сумнівайтеся – незалежність наближається», – написала вона.

Захід регулярно з 2014 року організовує рух «Все під одним прапором», він об’єднує прихильників незалежності Шотландії. Наприклад, у 2018 в мітингу брало участь від 20 тисяч (кажуть у мерії Единбурга) до 100 тисяч (за даними організаторів) людей. Активісти проводять заходи в містах у всій Шотландії.

Great atmosphere at the massive march for Scottish independence in Edinburgh today. Many people marching for the first time, including some who voted No in 2014. #AUOB #AUOBEdinburgh #indyref pic.twitter.com/W3t9rkH8ww Об этом сообщает ukr-vesna.in.ua со ссылкой на СМИ.

— Angus Robertson (@AngusRobertson) 5 жовтня 2019 р.

Шотландія була незалежною державою з 843-го до 1707 року.

На референдумі, що відбувся у вересні 1997 року, 74,3% (44,87% від загальної кількості виборців) схвалили створення Шотландського парламенту.

1998 року парламент Великої Британії затвердив Акт про Шотландію 1998 року, відповідно до якого в Шотландії створювалися власний парламент та адміністрація – аналог кабінету міністрів.

Джерело статті: “https://www.volynnews.com/news/all/v-edynburzi-prokhodyt-marsh-za-nezalezhnist-shotlandiyi/”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя