«Київметробуд» вирубав частину дендропарку для метро на Виноградар (фото)

Фото: facebook.com/AuthoritiesMonitoringCenter Об этом сообщает blackseanews.in.ua со ссылкой на СМИ.Під час будівництва метро на Виноградар «Київметробуд» вирубав десятки дерев у дендропарку «Сирецький гай», який є пам’яткою садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення, повідомляє Громадське.

Вирубування дерев та зміна русла струмка потрібні для будівництва вентиляційного стовбура метро. Роботи почали наприкінці липня. Наразі розчищено ділянку, завбільшки з футбольне поле. У найближчі дні планують загнати струмок у спеціально збудований колектор.

Фото: facebook.com/AuthoritiesMonitoringCenterУ лютому «Київметробуд» попереджав про те, що частину робіт вестимуть в зоні дендропарку «Сирецький Гай», що входить до природно-заповідного фонду. Повідомлялося, що цей етап будівництва розпочнуть після отримання дозволів відповідних державних органів.

Наприкінці жовтня активісти помітили вирубану ділянку у Сирецькому гаю – на перетині вулиціб Північно-Сирецької та Білицької, в 150 метрах від кінцевої зупинки тролейбуса №5.

«При будівництві комунікацій метрополітену було знищено 100% рослинності й унікальне потужне джерело з відмінною питною водою, що наповнювало струмок та болото життям та вологою, внаслідок чого струмок Курячий Брід припинив своє існування як постійний водотік», – пише Центр моніторингу влади.Фото: facebook.com/AuthoritiesMonitoringCenterАктивісти припускають, що вивести вентиляцію метро можна було б на пустирі, розташованому у 50 метрах від ділянки парку. Але пустир перебуває у приватній власності, там планують збудувати ЖК «Діброва парк».

Працівники «Київметробуду» сказали Громадському, що обрали цю місцевість, бо вона «найнижча, а поруч усюди пагорби».

На знятому торік Богданом Гдалем відео видно струмок і ділянку до початку робіт.

Тиждень тому вирішив зрізати дорогу лісом від Сирця до заводу Квазар. І знайшов красиву безлюдну місцину в Рогозовому яру з однією з приток річки Сирець.ОНОВЛЕННЯ: у 2019 році місцина фактично знищена при побудові метро на Виноградар.

Опубліковано Богданом Гдалем Четвер, 7 червня 2018 р.До 2021 року «Київметробуд» має спорудити дві станції – «Мостицька» та «Проспект Правда», які стануть продовженням Сирецько-Печерської гілки метро.

* Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.


Джерело статті: “https://hmarochos.kiev.ua/2019/11/06/kyyivmetrobud-vyrubav-chastynu-dendroparku-dlya-metro-na-vynogradar-foto/”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя